imitacja drewna, meble, elewacja deska elewacyjna panele elwacyjne imitacja drewna ściana deski

imitacja drewna, meble, elewacja deska elewacyjna panele elwacyjne imitacja drewna ściana  deski
imitacja drewna 3d, meble, elewacja deska elewacyjna panele elwacyjne imitacja drewna ściana deski

środa, 13 lipca 2016

elastyczna deska dekoracyjna Plastmaker dekor deska elewacyjna PlasterTynk

Aby obejrzeć film z montażu elastycznej deski elewacyjnej PlasterTynk - wejdź na naszą stronę - www.plastertynk.pl Bezproblemowa elewacja budynku czyli imitacja drewna na elewacji
Planując budowę domu, każdy liczy się z tym, że od czasu do czasu konieczne może być wykonywanie większych lub mniejszych prac remontowych. Szczególnie po upływie kilku pierwszych lat od wprowadzenia się. Jedną z części budynku, która w największym stopniu może wymagać naszej interwencji jest elewacja. To ona jest narażona na największe oddziaływanie czynników atmosferycznych, prowadzących do zabrudzenia ścian i zawilgocenia. Problem wydaje się tym większy, jeśli na budynku znajduje się elewacja drewniana wykonana z prawdziwych, drewnianych desek elewacyjnych. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak tylko wcześniejsza zmiana planów i zamiana naturalnego drewna na elewacji na coś znacznie trwalszego i łatwiejszego w utrzymaniu czystości. Jedną z takich rzeczy jest elastyczny dekor deska elewacyjna Plastertynk. Nazywana również deską dekoracyjną, znakomicie sprawdza się w roli trwałej elewacji budynku. Dlaczego warto wybrać właśnie ten materiał w postaci okładziny elewacyjnej a nie inny? Przedstawiamy najważniejsze zalety, którymi warto się kierować, chcąc mieć elewację nie tylko trwałą, ale i odporną na działanie różnych warunków atmosferycznych, a także bardzo łatwą do utrzymania pełnej czystości, przy zastosowaniu klasycznych metod czyszczenia.
Funkcjonalna imitacja drewna – elastyczne deski - panele akrylowe W odróżnieniu od tego, jak jest zbudowana deska elewacyjna, panele akrylowe mają nieporowatą strukturę, która nie wpija wody w takiej ilości jak naturalna deska elewacyjna. Pomimo że wierzchnia warstwa deski wiernie odwzorowuje naturalny rysunek drewna, to jednak taka elewacja jest w pełni odporna na działanie wody. Wilgoć jest wszędzie, w tym również w otaczającym nas powietrzu atmosferycznym. Dodatkowo, jeśli ściana jest mocno narażona na zalania wodą deszczową, to w szybkim czasie na jej powierzchni mogą się pojawiać wykwity pleśni, mchu lub inne naloty. Ich usuwanie jest zazwyczaj czasochłonne, kosztowne i wymaga ponownego malowania elewacji. Drewnopodobna okładzina elewacyjna również musi zostać pomalowana po ułożeniu, jednak wykonuje się to nie w celach konserwacyjnych, ale czysto estetycznych. Raz pomalowana elewacja drewnopodobna nie będzie tego wymagała przez kolejne lata, zapewniając nam znacznie więcej wolnego czasu niż w przypadku zastosowania drewna na elewacji.
Imitacja drewna bez szkodników Wilgotne drewno jest kuszącą przynętą dla... najróżniejszych szkodników. Larwy owadów, korniki i dziesiątki innych stworzeń mogą znajdować schronienie w zakamarkach dziurawej elewacji z drewna. Przyczyniają się do jej dalszego degradowania, stwarzając również zagrożenie dla domowników. Elastyczne płytki elewacyjne mają 100 procentową odporność na działanie takich istot. Tworzywo z którego są wykonane posiada tak dużą wytrzymałość, że żaden owad lub larwa nie jest w stanie wydrążyć w nim tunelu co więcej materiał w postaci żywicy akrylowej nie stanowi pokarmu dla takich organizmów. Co więcej, imitacja deski elewacyjnej nie wymaga głębokiego, ciśnieniowego impregnowania, jak klasyczne deski z miękkich gatunków drewna.
Montaż elastycznych desek elewacyjnych w postaci imitacji drewna na klej Rekomendowany sposób instalacji elastycznych desek elewacyjnych lub desek styropianowych polega na ich klejeniu do ściany. Klejenie nie tylko jest przyjemniejszym zadaniem, ale również o wiele szybszym niż przykręcanie czy przybijanie desek drewnianych. Klejąc elastyczne deski akrylowe do ściany, nie będziesz potrzebował żadnych szczególnych umiejętności. Wystarczy równomiernie rozprowadzać klej na ścianie, przy pomocy pacy z zębami. Klejenie odbywa się w podobny sposób jak klejenie płytek ceramicznych, przy czym jest to o wiele prostsze z uwagi na lekkość i elastyczność paneli i nawet chyba jest bliższe tapetowaniu . Nie ma również potrzeby stosowania krzyżyków dystansowych – imitacja deski elewacyjnej może być klejona do ściany na z niewielkimi odstępami. Jej elastyczność sprawia, że będzie ona bezpiecznie zmieniała objętość pod wpływem temperatury równolegle z materiałem do którego została przyklejona. W razie niepowodzenia i krzywego przyklejenia elastycznych dekorów deski, można bezpiecznie odkleić i ponownie przykleić, wcześniej rozprowadzając klej. Czas bezpiecznego zmieniania położenia deski na ścianie wynosi około 15 minut. Rozrobienie kleju również nie jest trudne – najwygodniej użyć do tego celu specjalnego mieszadła montowanego do wiertarki lub stosować specjalne urządzenia, stworzone do tego celu.
Malowanie imitacji drewna Kiedy cała elewacja jest już oklejona elastycznymi deskami dekoracyjnymi z akrylu, można zabrać się za wykonanie najprzyjemniejszej pracy. Malowanie rzeczywiście może dawać wiele satysfakcji, z uwagi na to że efekty są widoczne natychmiast. Elastyczne deski akrylowe można malować na dwa sposoby. Pierwszy, a zarazem najłatwiejszy obejmuje malowanie jedną warstwą podkładową przy pomocy pędzla a później lakeirobejcą w postaci tzw. lazury. Efekt może być zadowalający, ale jednak jest wiele innych sposobów na to, aby cieszyć się wyglądem ładnej elewacji, łudząco przypominającej drewnianą ścianę nawt z większej odległości. To malowanie techniką przecierkową. Jeśli się zdecydujesz z niej korzystać, będziesz musiał zastosować przynajmniej trzy różne warstwy farby, nakładane na elastyczne płytki dekoracyjne. Każda z nich może być umieszczona dopiero wtedy, kiedy znajdująca się pod nią będzie idealnie sucha. Do nakładania farb można stosować dedykowane farby, ale należy również wyposażyć się w specjalną pacę z gąbką. Będzie ona wykorzystywana do przecierania farby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz